Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch patrí v súčasnosti medzi najlepšie školy svojho druhu na Slovensku. Od otvorenia školy 3.9. 1936 jej brány opustilo viac ako 10-tisíc absolventov. Úspechy školy v športe i viacero významných olympionikov, ktorí ju absolvovali (Ľ. Komadel, M. Moravcová, M. Erbanová), boli jedným z dôvodov, prečo bol gymnáziu v roku 2003 udelený čestný názov s menom francúzskeho pedagóga a športovca, zakladateľa novodobých olympijských hier.

Gymnázium ponúka štúdium osemročné, štvorročné a päťročné bilingválne. Pre svoju širokospektrálnosť je najvhodnejšou prípravou na štúdium vysokoškolské, nadstavbové či iné formy pomaturitného vzdelávania. Budúcim študentom škola ponúka množstvo záujmových krúžkov, dobrovoľníckych aktivít, korešpondenčných seminárov, vedomostných súťaží, predmetových olympiád i kvalitnú výučbu cudzích jazykov (ANJ – úroveň B2, C1, NEJ, FRJ, RUJ – úroveň B1, B2). Dôvodom výberu nášho gymnázia je dobré meno školy vďaka kvalitnej výučbe i širokej voliteľnosti predmetov podľa záujmu študentov.

Kontakt: www.gypy.edupage.org

Kompletný projekt Zbierka pre Útulok Piešťany

Kompletný projekt Potravinová pomoc pre utečencov z Ukrajiny

Kompletný projekt Výsadba nektárodajných kríkov a úprava včelích úľov typu Langstroth 2/3